binance opinie

Jest giełdą o największym wolumenie na świecie. Z jakiego kraju jest Binance? Siedziba znajduje się na Malcie. Giełda Binance jest jedną z najlepiej znanych. Podstawowe informacje, które trzeba znać na jej temat to takie, że Binance nie obsługuje walut fiducjarnych. Waluta Tether USDT pełni na Binance funkcję dolara USD. Wszystkie kryptowaluty obsługiwane przez Binance wymieniany szczegółowo na końcu artykułu. Binance to giełda krypto-krypto. Oznacza to, że wszystkie transakcje można realizować wyłącznie z użyciem kryptowalut – posiadanych już wcześniej lub wymienionych z pieniądza fiducjarnego na kryptowalutę gdzieś indziej.

Prowizje na Binance – poznaj koszty, które będziesz ponosić

Z pewnością każdego zainteresowanego korzystaniem z Binance, będą interesowały prowizje, które trzeba zapłacić od każdej transakcji. Prowizje na Binance nie są wysokie: fee podstawowe tradingu jest równe 0,1%. Jednak Binance daje możliwość płacenia tych prowizji również swoją własną walutą, czyli Binance Coin. Aby to było możliwe, użytkownik powinien dysponować jakąkolwiek wartością tokenu i przed dokonaniem transakcji, zaznaczyć w ustawieniach opcję pobierania prowizji właśnie z Binance Coin. Jest to wskazane z wielu powodów, a jednym z nich jest duża liczba zniżek, które przygotowała giełda Binance.

Jak płacić niższe prowizje na Binance?

Wspomnieliśmy, że za opłacanie fee Binance Coin, można uzyskiwać dodatkowe zniżki. Teraz przyjdzie nam sprawdzić, co konkretnie można uzyskać dzięki takim działaniom.

Zniżki prowizji, udzielane w zamian za płacenie fee Binance Coin:

  • 1 rok – 50%
  • 2 rok – 25%
  • 3 rok – 12,5%
  • 4 rok – 6,75%
  • 5 rok i kolejne lata – brak zniżek

Jak widać, przez 2 lata użytkowania Binance, można naprawdę sporo zaoszczędzić opłacając prowizje ich własną kryptowalutą. W kolejnych latach ewentualne korzyści należy rozpatrywać indywidualnie dla każdego przypadku.

Binance – co to za giełda i czy jest bezpieczna?

Jest to jedna z najbardziej liberalnych giełd, jeśli chodzi o podejście do sprawy prania brudnych pieniędzy. Między innymi dlatego rejestracja na Binance jest tak bardzo prosta i szybka. Osoba, która jest zainteresowana zarejestrowaniem swojego konta na Binance, nie będzie musiała przedstawiać żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Jednak uwaga – jest on konieczny do pełnej aktywacji konta i jest to podyktowane bezpieczeństwem innych użytkowników.

Również weryfikacja na Binance nie wymaga dostarczania wyciągów z konta, historii operacji kartowych czy potwierdzeń wypłaty wynagrodzenia. Dlaczego giełda Binance tak liberalnie podchodzi do tych spraw? Powód jest prosty – ponieważ nie obsługuje ona walut fiducjarnych.

Pełna weryfikacja na Binance wymaga dowodu tożsamości ze zdjęciem

Jeżeli chcesz się cieszyć wszystkimi możliwościami, które daje pełnoprawne konto na Binance, konieczne będzie przedstawienie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jest to zgodne z Polityką Konw Your Customers, stosowaną również na innych dużych giełdach kryptowalutowych. Dokonanie tej weryfikacji, pozwala innym właścicielom konta poznać Twoją tożsamość i minimalizuje ryzyko oszustw. Wszystkie dane dotyczące adresu zamieszkania itd. są bezpiecznie przechowywane na serwerach giełdy i w razie konieczności, przekazywane organom ścigania na całym świecie.

Opinie o Binance, a założenie konta

Binance cieszy się bardzo dobrymi opiniami, które w dużej mierze dotyczą również sposobu zakładania konta na giełdzie. Użytkownicy potwierdzają, że cały proces jest bardzo szybki i przejrzysty, gwarantując szybki dopełnienie formalności i ograniczający ryzyko popełnienia pomyłek. Rejestracja na Binance przebiega w sposób następujący.

  • Dane podstawowe – w pierwszym kroku należy wypełnić formularz nazwą loginu, numerem telefonu komórkowego oraz adresem poczty e-mail.
  • Weryfikacja na Binance – drugi krok to weryfikacja danych. Na tym etapie podajemy pełne imię i nazwisko, kraj zamieszkania, płeć, a także numer i skan dowodu tożsamości. Może być nim paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy. Bardzo ważne – należy dwustronnie sfotografować dokument! Alternatywnie, można również wykonać zdjęcie typu selfie, na podstawie którego będzie można porównać wszystkie dane.

Czy giełda Binance pozwala na rejestrowanie kont firmowych?

Oczywiście że tak. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również firma posiadała swoje konto na Binance. W tym przypadku procedura jest podobna do tej opisanej powyżej, z tym że dodatkowo będzie do uzupełniania formularz Google.

Czy weryfikacja na Binance jest konieczna?

Nie. Nie jesteś zmuszony weryfikować swojego konta na Binance, jeśli z jakichś powodów nie chcesz tego robić. Jednak w takim przypadku musisz się liczyć z tym, że część funkcjonalności zostanie mocno ograniczona. Do jednych z najbardziej uciążliwych można zaliczyć limit wypłat w ciągu jednej doby. Konta niezweryfikowane mogą wypłacać max. 2 BTC co 24 godziny. Pozytywnie rozpatrzona weryfikacja na Binance podnosi ten limit aż do 100 BTC!

Binance – opinie o księgowaniu wpłat i wypłat

Dotychczasowi użytkownicy nie narzekają na czas księgowania transakcji. Oczywiście, jak w przypadku każdej tego typu giełdy, jest to uzależnione od sprawności sieci i natężenia użytkowników. Jednak mając na uwadze to, że giełda Binance ma największy wolumen, nie trzeba się obawiać zbyt długiego czasu księgowania. Wiele osób pyta, jak korzystać z Binance. Jeżeli chodzi o wypłaty kryptowaluty, to środki są bezpośrednio wysyłane z indywidualnego portfela każdego klienta i trafia do pierwszego wolnego bloku.

Binance – co to za giełda i czy rzeczywiście jest bezpieczna?

Podczas korzystania z nowo poznanych giełd, zawsze pojawiają się pytania o bezpieczeństwo ich użytkowania. Jak to wygląda w tym przypadku? Czy rzeczywiście giełda Binance jest bezpieczna? Opinie zdają się to potwierdzać w 100%. Spójrzmy jednak do oficjalnej dokumentacji, przygotowanej przez właścicieli. Znajdziemy w niej informacje o tym, że Binance korzysta z mocnego systemu zabezpieczeń o nazwie 2 factor authentication. Co to oznacza? Że użytkownik będzie mógł zostać zweryfikowany wyłącznie przy pomocy jednej aplikacji, którą jest Google Authentificator. Jak działa ta aplikacja? Jest ona bardzo prosta, a tym samym trudna do oszukania. Google Authentificator co kilka sekund generuje długi ciąg przypadkowych znaków. Rejestracja na Binance wymaga jego wpisania do specjalnego pola.

Opinie o Binance dowodzą jej bezpieczeństwa – kody SMS

Kolejny mocny dowód na to, że Binance to bezpieczna giełda, otrzymujemy w postaci logowania do giełdy z pomocą haseł SMS. Jeżeli wybierzemy taką funkcję, to przed każdym zalogowaniem na podany nr telefonu otrzymamy od Binance wiadomość SMS. Będzie ona zawierała 6 znaków, które należy przepisać i dopiero wówczas się zalogować do konta. Ważność kodu to 60 sekund.

Inne zabezpieczenia to potwierdzenia wypłat poprzez otrzymanie wiadomość e-mail ze specjalnym linkiem do kliknięcia. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście służyć temu, aby każdy użytkownik był bezpieczny o swoje środki i nie musiał się obawiać ich nieautoryzowanego wypłacenia. Dodajmy jeszcze, że wszystkie zaimplementowane zabezpieczenia mogą być włączane i wyłączane przez użytkowników.

Giełda Binance udostępnia historię logowań

Aby mieć pełną kontrolę nad tym, kto i kiedy logował się do twojego konta, będziesz mógł szybko i wygodnie sprawdzić historię logowań. Dane obejmują nie tylko datę zalogowania na stronę, ale również adres IP i wskazaną lokalizację, z której połączenie zostało zrealizowane. Widząc że nie jest to Twój kraj, będziesz mógł od razu podjąć niezbędne środki ostrożności. Wychodząc naprzeciw coraz bardziej zaawansowanym próbom zdobywania haseł przez cyberprzestępców, giełda Binance zastosowała również rozwiązanie Anti Phising Code. Dzięki niemu, będziesz mógł sprawdzić czy kod strony, na której masz zamiar się zalogować, rzeczywiście jest kodem oryginalnej strony Binance czy jej kopią. Pozytywne opinie o Binance zgłaszają również programiści. W dużej mierze jest to zasługą udostępnionego kodu API. Dzięki niemu, można zintegrować Binance z wieloma innymi, autorskimi rozwiązaniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here