cryptopia opinie

Cryptopia jest to nowozelandzka giełda kryptowalut, zdobywająca coraz większą popularność na świecie, jak i w Polsce. Cryptopia powstała w 2014 za sprawą Adama Clarka i Roba Dowsona. To co ją pozytywnie odróżnia od reszty podobnych giełd, to bardzo wygodny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Każdy zarejestrowany użytkownik Cryptopia, będzie mógł handlować ponad 500 różnymi kryptowalutami. Giełda Cryptopia oferuje swoim użytkownikom bardzo dużo przydatnych i ułatwiających handlowanie narzędzi. Jednym z nich jest forum, a także obszerne poradniki z cennymi wskazówkami lub tablicę ogłoszeń.

Cryptopia – opinie ponad półtora miliona użytkowników nie mogą kłamać

Giełda Cryptopia posiada blisko 1,5 mln aktywnych użytkowników. I pomimo tego że oferuje ona wyłącznie wersję w języku angielskim, to obsługiwanie serwisu jest bardzo proste, a dostęp do najważniejszych funkcji szybki i czytelny. Każdy użytkownik Cryptopia konto otrzymuje zupełnie za darmo, choć za wybrane transakcje pobierane są przez serwis Cryptopia prowizje, tzw. fee. Na nieco szersze omówienie zasługuje Cryptopia rejestracja. Jak ją przeprowadzić? Czy konieczna jest weryfikacja? Czy Cryptopia konto użytkownika jest dobrze chronione przed nieautoryzowanym logowaniem? Tego wszystkiego dowiecie się w dalszej części artykuły.

Cryptopia rejestracja – twoja nowa giełda kryptowalut

Wszystkie opinie o Cryptopia, które do tej pory przeczytaliśmy, jednoznacznie potwierdzają że rejestracja jest możliwa do osób z każdego zakątka świata. Nie ma pod tym względem ograniczeń, z jakiego kraju pochodzisz. Każdy chętny może założyć swoje konto na Cryptopia. Konto na giełdzie zakładamy przez kliknięcie przycisku register na stronie głównej. Znajduje się on w prawym górnym rogu. Zostaniemy wówczas przeniesieni do specjalnego formularza. Należy go uzupełnić propozycję własnego loginu, hasłem, które trzeba powtórzyć, a także rozwiązać prosty test anty-spamowy, tzw. captcha i podać adres email. Jeśli wszystkie dane zostały podane prawidłowo, to na wskazany przez nas adres poczty zostanie dostarczony e-mail z potwierdzeniem założenia konta na Cryptopia. Ostatnim krokiem do korzystania z niego, będzie kliknięcie w link aktywacyjny. Od tego momentu będzie można dokonywać transakcji na giełdzie.

Jak kupować na Cryptopia?

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem, Cryptopia giełda kryptowalut ustala limit dla wszystkich rachunków na poziomie 5000 NZDT. Jest to limit, którym objęte są niezweryfikowane konta użytkowników. W przeliczeniu na dolary amerykańskie, 5000 NZDT równa się około 3500 USD. Czy można zwiększyć ustalony limit operacji? Oczywiście że tak i to do niebagatelnej sumy 50 000 NZDT. Aby to zrobić, Cryptopia konto będzie musiało zostać zweryfikowane. Jak wygląda proces weryfikacji konta na giełdzie Cryptopia?

Konieczne jest uzupełnienie całego profilu, podając w nim np. adres zamieszkania. Następny krok to przesłanie skanów lub zdjęć dokumentów tożsamości, a także zdjęć, na których dokument tożsamości trzymasz obok swojej twarzy. Tak aby można było porównać zdjęcie na dokumencie z Twoim wizerunkiem. Alternatywnie można weryfikację przeprowadzić, kontaktując się z pracownikiem obsługi Cryptopia. W tym przypadku szczegóły dotyczące weryfikacji zostaną przedstawione podczas rozmowy telefonicznej. Na pewno interesuje Cię również to, jak szybko Cryptopia giełda kryptowalut przeprowadza proces weryfikacji. Tu niestety nie ma reguły. Wraz z pojawiającą się coraz większą liczbą nowych użytkowników, czas potrzebny na zweryfikowanie kont wzrósł do nawet kilku tygodnia w okresach szczytowych. Zwykle nie powinno to jednak trwać więcej niż kilka dni.

Cryptopia kryptowaluty – kupno, sprzedaż, wymiana

Przystępujemy do żywego handlowania na giełdzie. Kolejny raz sięgamy po internetowe Cryptopia opinie, aby sprawdzić co na ten temat sądzą użytkownicy. Podbnie jak w przypadku wielu innych giełd, tak samo i Cryptopia nie obsługuje końcowych wejść i wyjść funduszy. Alternatywą może być transfer USDT i NZED. Pozostałe transfery są kryptowalutami. Cryptopia kryptowaluty można wprowadzić na swoje konto przez zakładkę WPŁATY. Odszukujemy w niej właściwą dla nas kryptowalutę, generujemy adres odbioru i zlecamy transfer środków z zewnątrz. Na podobnych zasadach realizujemy wypłaty Cryptopia walut, tylko że w odwrotną stronę. Opinie o Cryptopia pozwalają się utwierdzić w przekonaniu, że wszystkie transakcje są bardzo szybko i sprawnie realizowane.

Cryptopia prowizje – ile to wszystko będzie Cię kosztowało?

Jednym ze źródeł informacji dotyczącym tego, jak wysokie są prowizje na Cryptopia, będą opinie użytkowników. Próżno bowiem szukać jednoznacznych informacji w oficjalnych materiałach giełdy. Na podstawie danych, które udało nam się uzyskać możemy potwierdzić że prowizje wynoszą w granicach 0,001 BTC lub 40 USDT – w przeliczeniu, daje to równowartość około 40 dolarów amerykańskich. Przelewy wewnątrz giełdy dokonywane są natychmiast i bez żadnych opóźnień. Chcąc jednak dokonać wypłaty poza Cryptopia, lepiej zrobić to przez transfert do Bitcoina – dzięki temu transakcja zostanie dokonana znacznie szybciej.

Jak grać na Cryptopia?

Analizując dostępne pary walut, dowiadujemy się że prawie 80% z nich łączy się z BTC. Ciekawostką jest to, że Cryptopia giełda kryptowalut obsługuje również mniej znane krypty, takie jak MarijuanaCoin, PutinCoin i wiele innych ciekawych, o których być może nawet nie słyszałeś. Oczywiście nie zachęcamy do tego, aby natychmiast je kupować. Jest to jednak dobry dowód na to, że giełda Cryptopia daje wiele możliwości. Handlowanie kryptowalutami na Cryptopia rozpoczynamy od zakładki wymiana, a następnie rynki. Wybieramy następnie parę walut lub szukamy ich ręcznie. Pozostałe elementy karty transakcji są podobne do innych, w tego typu giełdach.

Opinie o Cryptopia, a bezpieczeństwo

Czy Cryptopia giełda kryptowalut jest bezpieczna dla użytkowników? Już przy pierwszym kontakcie z nią, przekonujemy się że strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL. Również logowani na konto jest chronione przez PIN oraz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Oprócz tego istnieje również szereg innych zabezpieczeń wewnątrz serwisu, które pozwalają ograniczyć niektóre funkcjonalności lub np. zdefiniować kilka adresów, na które wypłaty mogą być realizowane. Mogą to być np. wyłącznie twoje konta. A jak przedstawia się historia ataków DDOS na giełdę. Czy Cryptopia waluty zostały kiedyś shackowane lub udokumentowano próby kradzieży pieniędzy? W sieci próżno szukać informacji na ten temat, co może potwierdzać wysoki poziom bezpieczeństwa, który serwis zapewnia swoim użytkownikom. Oczywiście zdarzają się pojedyncze Cryptopia opinie o tym, że prywatne konta zostały przejęte, ale w większości przypadków jest to spowodowane nieostrożnością w używaniu kodów PIN, jak również instalowaniem na swoich komputerach złośliwego oprogramowania, które może przechwytywać wpisywane hasła. W razie jakichkolwiek problemów z obsługą giełdy, każdy użytkownik ma możliwość kontaktu z obsługą. Stworzono do tego celu kilka kanałów komunikacji: system ticketów, forum dotyczące Cryptopia kryptowaluty, a także wewnętrzne forum na giełdzie. Czas udzielenia odpowiedzi na nurtujące pytania jest zazwyczaj bardzo szybki, co również pozytywnie świadczy o samej giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here